Programy

priborObjednat


Krabičková racionální strava Vám poskytne systém celodenní stravy, založený na kvalitních, čerstvých potravinách a vhodném rozložení živin. Jídlo je připravováno v konvektomatu - úprava parou. Solíme, kořeníme, ale velmi málo, dochuťte si dle vlastní chuti, obzvlášť zeleninové saláty, které jsou jen mírně posolené a zakáplé olivovým olejem lisovaným za studena. Vaříme vždy v den dodání, rozvoz probíhá v podvečer, krabičky umístěte do lednice a ráno máte připraveno na celý den. Jídlo které ohříváte v mikrovlnných troubách prosím přeložte na talíř či misku. I když výrobci neváhají doporučovat ohřívání přímo v plastových boxech...nedoporučuji vám to. Určitě se nějaké nevhodné látky do jídla dostanou...tak proč to riskovat. Budeme také velmi potěšeni, když budete prázdné již použité krabičky vhazovat do kontejnerů pro plasty.


Nabízené programy

REDUKCE – energetická hodnota celodenního menu je 6000 - 6500 kJ. Doporučuji ženám do výšky 170 cm a hmotnosti do 70 kg. Nutné je dodržovat základní zásady stravování viz.níže.

STANDARD – energetická hodnota celodenního menu je kolem 7000 - 7500 kJ. Doporučuji ženám i mužům nad 170cm výšky do 85 kg hmotnosti. Nutné dodržovat zásady stravování.


Zásady stravování

Ideální je snídat do hodiny po probuzení  a dále jíst co 2-3 hodiny, nesmíte mít pocit hladu. Poslední jídlo, tedy druhá večeře se doporučuje jíst 2 hodiny před spaním. Důležité je dodržovat pitný režim, asi 2-3 litry tekutin - doporučuji čaje zelené, bylinkové a neperlivou vodu čistou, nebo ochucenou např. šťávou z citronu. Vzhledem k tomu, že tekutiny v balíčcích nedodáváme, je vhodné doplnit nesladkou snídani (pečivo s něčím...) 2 dcl 100% džusu. V případě, když vás přece jen přepadne pocit hladu, nebo se vám bude zdát porce malá, přidejte si dopoledne ovoce a odpoledne zeleninu, pocit sytosti je velmi příjemný!

Zásady shrnuté v bodech:


Názor odborníka: "Často se potýkám s přesvědčením mých klientů, že 6.500 kJ je pro ně příliš, určitě budou přibírat na váze, že jim stačí 5.000 kJ. Přátelé opak je pravdou... čím méně jíme, tím lenivější a pomalejší je náš metabolismus. Dnes již existují přístroje, které vám dokáží tzv.základní metabolismus změřit. InBody 230 je jeden z nich. Je tak jednoduché znát pravdu o svém těle. Vědět, kolik potřebuje energie, aby nestrádalo, aby nebylo v úsporném režimu. Když tělu nedáte co potřebuje, přepíná a začíná ukládat do tukových zásob. Nedělejte stejné chyby, nevěřte blábolům v časopisech , nezkoušejte diety typu...nejím přílohy, jen maso a zeleninu... to se přece nedá vydržet celý život!"